top of page
7_edited.jpg
5_edited.jpg
6_edited.jpg

מנהלת תחום אבחונים

WhatsApp Image 2021-07-17 at 15_edited.jpg

כמטפלת ומאבחנת הן ילדים והן מבוגרים, אני מאמינה בשילוב טכניקות קוגניטיביות יחד עם הבנה דינאמית של הנפש. הכלה וחקירת מניעי האדם, יחד עם עבודה ודחיפה לשינוי.

בתהליך האבחון אני מקפידה לתת מקום הן לקשיים והן לחזקות, ועוזרת ביצירת דרכי התמודדות יעילים עם הקושי.

DSC_0046.JPG

למידע נוסף

בקרו אותנו

 באתר

 ובפייסבוק. 

אבחון

פסיכו-דידקטי

אבחון פסיכו-דידקטי הינו אבחון שמטרתו לאתר קשיים בתחום הלמידה ובתחום הקשב. במהלך האבחון נבדקות יכולות הלמידה של הילד בתחומים שונים; הרגלי הלמידה שלו, קשיים בתחומי למידה ספציפיים, לקויות למידה ויכולות קשב וריכוז.

באבחון פסיכו-דידקטי נבדקות יכולות קוגניטיביות בסיסיות, ומוערכים אלמנטים רגשיים אשר עשויים להקשות על תהליכי הלמידה. בסופו של האבחון, מוצעות דרכי התמודדות מתאימות לקשיים מהם סובל הילד, ובמידת הצורך ניתנות המלצות להקלות בדרכי היבחנות.

אבחון פסיכו-דידקטי מתבצע לרוב לאחר פניה של בית הספר בו לומד הילד, כאשר מוריו, אשר מכירים אותו ואת יכולות הלמידה שלו, מעריכים כי יש לאבחן באופן מקצועי את הסיבה לקשייו הלימודיים. עם זאת, לעיתים צוות בית הספר מתקשה לזהות האם תלמיד מסוים זקוק לאבחון, מכיוון שחלק ניכר מתהליך הלמידה מתבצע בשעות אחר הצהריים בבית. כלומר, גם ללא הפניה ישירה מצוות בית הספר, במידה ואתם חשים כי ילדכם מתקשה בלימודים והישגיו במבחנים לא משקפים את יכולותיו, רצוי לפנות לאבחון פסיכו-דידקטי.

פעמים רבות האבחון יציע פתרונות נקודתיים לקשיים מהם סובל הילד. פתרונות אלו יכולים לנוע החל מדרכי למידה שונות, עזרה או מתן הקלות בתחומים ספציפיים, ועד לבדיקה האם הילד זקוק לטיפול ספציפי להפרעת קשב וריכוז.
נקודה זו משמעותית, מכיוון שכיום הורים ומורים רבים ממהרים לאבחן ילדים המתקשים בלימודים כסובלים מבעיית קשב וריכוז מבלי שיש להם את הידע הנדרש, ומבלי שקיימו אבחון מקצועי.

יש לזכור, כי בעידן של היום, כאשר לילדים יש גירויים רבים מסביבם בכל עת, ישיבה של שעות רבות לצורך למידה הינה משימה שאינה טבעית עבורם, הן בבית והן בכיתה. אין זה אומר כי לילד ישנם ליקויי למידה או הפרעות קשב ויתכן כי דעתו פשוט מוסחת מהגירויים הרבים בסביבתו והוא זקוק לסיוע במציאת דרך הלמידה המתאימה לו.

אם אתם חשים כי ילדכם סובל מקשיים בלימודים, מתקשה לשבת וללמוד בשעות בית הספר או בשעות אחר הצהרים או מתקשה להתמודד עם מבחנים בצורה מוצלחת, ב"הקליניקה" - מרכז רב תחומי לאבחון וטיפול פסיכולוגי - נוכל להתאים את האבחון המתאים לצרכיו, ולהמליץ על דרכי התמודדות שיאפשרו לו, ולכם, לצאת לדרך חדשה.

מרכז הקליניקה הינו מרכז רב תחומי לטיפול ואבחון פסיכולוגי. אנו מאמינים שטיפול ואבחון הינם בראש ובראשונה מפגשים אנושים שמטרתם להוביל להכרות מעמיקה של הילד את עצמו, להתמודדות יעילה ויצירתית עם קשיים ולהתפתחות אישית ובינאישית. אנו מאמינים שעל מטפלים להיות בתהליך מתמיד של התפתחות על מנת שיוכלו לפגוש את האדם שמולם כשלם.

המרכז מכיל חדרי טיפול פרטניים, חדרי אבחון, חדרים לקבוצות וחדר הרצאות, על מנת לאפשר למידה, טיפול, אבחון והנחיה בפורומים שונים. במקום חניה בשפע ופינת קפה. 

bottom of page