top of page
4_edited.jpg
5_edited.jpg
6_edited.jpg

מנהלת תחום אבחונים​​

WhatsApp Image 2021-07-17 at 15_edited.jpg

קרן בוהם אורן

פסיכולוגית קלינית ומאבחנת דידקטית

כמטפלת ומאבחנת, הן ילדים והן מבוגרים, אני מאמינה בשילוב טכניקות קוגניטיביות יחד עם הבנה דינאמית של הנפש. הכלה וחקירת מניעי האדם, יחד עם עבודה ודחיפה לשינוי.

בתהליך האבחון אני מקפידה לתת מקום הן לקשיים והן לחזקות, ועוזרת ביצירת דרכי התמודדות יעילים עם הקושי.

DSC_0046.JPG

למידע נוסף

בקרו אותנו

 באתר

 ובפייסבוק. 

אבחון

קשב

הפרעת קשב וריכוז (ADHD) הינה הפרעה נוירולוגית שמאפייניה העיקריים הינם קשיי קשב, קשיי ריכוז, היפראקטיביות ואימפולסיביות. מאפיינים אלו נרחבים כל כך, שעל בסיסם עלולים להתפתח קשיים רבים שכוללים בין היתר, בעיות התנהגות, לקויות למידה, קשיי שפה, בעיות שינה, קשיים חברתיים, שעמום, תסכול, חוסר ארגון, רגישות חושית וקשיים נפשיים כגון חרדה ודיכאון.

נהוג לחלק הפרעות קשב וריכוז לשלושה מופעים שונים:

הפרעת קשב וריכוז שמאופיינת בהיפראקטיביות ואימפולסיביות (אופיינית בעיקר בקרב ילדים צעירים), הפרעת קשב וריכוז שמאופיינת בעיקר בחוסר קשב וריכוז והפרעת קשב וריכוז שמאופיינת הן בהיפראקטיביות ואימפולסיביות והן בחוסר קשב.

 

הפרעת קשב וריכוז היא תופעה שכיחה הקיימת בקרב כ-10% מהאוכלוסיה. היא אומנם שכיחה יותר בקרב בנים, אך יותר בנות סובלות הפרעת קשב וריכוז שמאופיינת בחוסר ריכוז אך לא בהיפראקטיביות. ילדים אשר סובלים מהפרעת קשב וריכוז שאינה כוללת היפראקטיביות, נוטים להיות פחות מאובחנים משום שהסימפטומים שלהם פחות ניכרים לסביבה. ילדים אלו יפריעו פחות בשיעורים, ובדרך כלל יסווגו כ"חולמניים" ויש סיכוי קטן יותר שיופנו לאבחון ולטיפול. לעומתם, ילדים המאופיינים בהיפראקטיביות ואימפולסיביות נוטים יותר להפרעות התנהגות והמצוקה שלהם בולטת יותר לעין.

 

קיים קשר ישיר בין הפרעות קשב וריכוז לבין לקויות למידה. כך, ילדים עם הפרעת קשב וריכוז מתקשים להפנות משאבי קשב מספקים ללמידה ולכן לא מפנימים את החומר הנלמד כראוי. כמו כן, הפרעת קשב וריכוז משפיעה לרעה על מהירות עיבוד של חומר נלמד ועל תפקודי הזיכרון, דבר שכמובן פוגם ביכולת הלמידה.

מערכות קשב אלו נבדקות במבחנים בעלי ציונים ונורמות, מול המאבחן ובאמצעות מבדק ממוחשב (MOXO). בנוסף, במהלך האבחון ממלאים ההורים והמאובחן שאלוני דיווח על מערכות הקשב השונות, ונמסרת חוות דעת מבית הספר. כמו כן, במהלך האבחון נבחנות באופן חלקי גם מיומנויות הלימוד, על מנת לבדוק האם יש חשד ללקות למידה, בנוסף ללקות הקשב. במקרה של חשד ללקות למידה, הילד יופנה לביצוע אבחון פסיכו-דידקטי מורחב.

אם אתם חשים כי ילדכם סובל מקשיים בלימודים, "חולם", מפוזר, לא מאורגן, מתקשה לשבת וללמוד או מתקשה להתמודד עם מבחנים בצורה מוצלחת, ב"הקליניקה" - מרכז רב תחומי לאבחון וטיפול פסיכולוגי - נוכל להתאים את האבחון המתאים לצרכיו, ולהמליץ על דרכי התמודדות שיאפשרו לו, ולכם, לצאת לדרך חדשה.

מרכז הקליניקה הינו מרכז רב תחומי לטיפול ואבחון פסיכולוגי. אנו מאמינים שטיפול ואבחון הינם בראש ובראשונה מפגשים אנושים שמטרתם להוביל להכרות מעמיקה של הילד את עצמו, להתמודדות יעילה ויצירתית עם קשיים ולהתפתחות אישית ובינאישית. אנו מאמינים שעל מטפלים להיות בתהליך מתמיד של התפתחות על מנת שיוכלו לפגוש את האדם שמולם כשלם.

המרכז מכיל חדרי טיפול פרטניים, חדרי אבחון, חדרים לקבוצות וחדר הרצאות, על מנת לאפשר למידה, טיפול, אבחון והנחיה בפורומים שונים. במקום חניה בשפע ופינת קפה. 

bottom of page