הנחיה:

הקבוצה מיועדת לתלמידי כיתות ד' עד ו' ותועבר על-ידי נטלי גנץ, פסיכולוגית, בשיתוף מנחה נוספת מצוות הקליניקה. 

היקף הקבוצה ומועדים:

10 ימי חמישי רצופים, בין השעות  18:00 ל- 19:00, החל מה- 5 לדצמבר  2019.

לצד הטיפול הקבוצתי יערכו 3 מפגשי ליווי והדרכה אישיים להורים בכדי להנחות אותם כיצד לתמוך ולסייע לילדם המתמודד עם הקושי. 

מיקום:

הקבוצה תתקיים בהקליניקה - רחוב בר גיורא 12, רעננה בקבוצה קטנה של עד 10 ילדים.   

עלות:

עלות הקבוצה 3700 ש"ח כולל מע"מ לכל המפגשים (קבוצתיים + אישיים).

הרשמה:      052-3261468 (תגל)

haclinica@haclinicapsy.com

WhatsApp Image 2019-04-25 at 14.08.06.jp

נטלי גנץ

פסיכולוגית

היי! אני נטלי, אני מטפלת בילדים ובני נוער ומדריכת הורים. אני עורכת אבחוני קשב ואבחונים פסיכו- דידקטיים ובעלת ניסיון רב בהנחיית קבוצות טיפוליות וחברתיות. 

הקו המנחה את עבודתי הטיפולית הוא יצירת קשר ובסיס בטוח תוך התאמת הגישה הטיפולית למטופל ולמטרותיו. אני נוהגת לשלב הבנה פסיכודינאמית לצד המשגה וכלים מהעולם הקוגניטיבי התנהגותי (cbt), וכן שילוב טכניקות מהגל השלישי בפסיכותרפיה.

בהנחיית קבוצה המטרה שלי היא לאפשר הן הכרות אישית עם כל ילד ומשפחה, והן ליצור את הבסיס הקבוצתי לעבודה משותפת ויעילה, עד לקבלת תמונה אינטגרטיבית מלאה של כוחות הילד לצד קשייו, תוך גיבוש המלצות מפורטות להמשך דרכו.

חיים חברתיים הינם נדבך חשוב ביותר בחייו של ילד. אולי החשוב ביותר. לילד עם חיי חברה מלאים ומספקים, יהיה מצב רוח חיובי, הוא יהיה פעיל וחיוני ותפקודו הכללי יהיה טוב יותר. מעבר לכך, חיי חברה טובים יפתחו אצל הילד את היכולת לחוות את האחר, להבין כללי התנהגות והתנהלות נכונים בקשר ולהכיר את עקרונות ההדדיות והשיתוף. אפשר לומר, שחיי חברה טובים הינם המפתח ליצירת קשרים בינ-אישיים יעילים גם בבגרות, ומשמעותיים ביותר לביסוס חווית חיים מלאה ומספקת. 
למה בקבוצה?
טיפול פרטני מאפשר להתעמק במהות הקשיים החברתיים של הילד, ללמד אותו כלים להתמודדות עם מצבים חברתיים ומאפשר לו לשפר את תפיסתו העצמית ודימויו העצמי. עם זאת, טיפול קבוצתי מאפשר עבודה על הקשיים החברתיים ב"לייב". טיפול קבוצתי מאפשר ברגע האמת לזהות דפוסים לא יעילים של יצירת קשר ולאפשר שינוי מהותי בתוך כדי משחק או שיחה.
 
כל מפגש קבוצתי יבחן סיטואציות מחיי הילד דרך משקפיים קוגניטיביות-התנהגותיות (CBT) החותרות להבנת הקשר בין אירוע, רגש, מחשבה והתנהגות. כמו כן, יושם דגש על זיהוי רגשות והבעתם לצד שימוש בטכניקות התנהגותיות כדוגמת משחקי תפקידים, תרגולים וחיזוקים. 
ילדים ללא חיי חברה טובים, עלולים לסבול מפגיעה בערכם העצמי, מפגיעה בביטחון, ממצב רוח ירוד ומתחושת מצוקה כללית. ילדים אלו עלולים לחוות גם פגיעה בתחומי חיים אחרים ואף להתקשות לבסס את היכולת והניסיון בכינון מערכות יחסים מיטיבות.

הקבוצה מיועדת לילדי כיתות ד' עד ו' אשר חווים דחייה חברתית, ילדים ביישנים ומופנמים, ילדים המסתגרים ונמנעים מחברת בני גילם וילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז או לקות למידה אשר פוגעת בתפקודם החברתי. הטיפול בקבוצה נועד לאפשר לילדים אלו ללמוד ולתרגל התנהלות חברתית נכונה ויעילה. באמצעות חוויה חברתית חיובית ומונחה, הילד ילמד לפתח את מיומנותו החברתית ולפתח קשרים ותודעה חברתיים. הקבוצה תאפשר למידה כיצד לפתור קונפליקטים חברתיים בחיי היום יום, ותעניק כלים להתמודדויות ספציפיות עם סוגיות חברתיות שונות. דרך שיפור המצב החברתי תפחת מצוקתם הכללית, יכול שיפור בשלל תחומי החיים ותחושות של בדידות, חוסר ערך או חוסר מסוגלות יפנו את מקומן לתחושת מסוגלות וערך. 

ולמה דווקא ב"הקליניקה"?

מרכז הקליניקה הינו מרכז רב תחומי לטיפול ואבחון פסיכולוגי. אנו מאמינים שטיפול רגשי הינו בראש ובראשונה מפגש אנושי שמטרתו להוביל להכרות מעמיקה של הילד את עצמו, להתמודדות יעילה ויצירתית עם קשיים ולהתפתחות אישית ובינאישית. אנו מאמינים שעל מטפלים להיות בתהליך מתמיד של התפתחות על מנת שיוכלו לפגוש את האדם שמולם כשלם.

המרכז מכיל חדרי טיפול פרטניים, חדרים לקבוצות וחדר הרצאות, על מנת לאפשר למידה, טיפול והנחיה בפורומים שונים, ומתוך הבנה שקבוצות טיפול הינן דרך יעילה ולעיתים רבות מהירה יוצר ליצור שינויי משמעותי בחייו של המטופל. במקום חניה בשפע ופינת קפה. 

 

לפרטים נוספים בקרו אותנו באתר

 ובדף הפייסבוק שלנו. 

קשיים חברתיים 

ברוח ה- CBT

והתמודדות עם

קבוצת

מיומנויות חברתיות