top of page

מתי?

כיתות ד' עד ו'

8 מפגשים | ימי ראשון | 17:15 - 16:00 |

החל מה- 15 לינואר

כיתות ז' עד ט'

8 מפגשים | ימי ראשון | 18:30 - 17:15 |

החל מה- 15 לינואר

כיתות י' עד יב'

8 מפגשים | ימי שישי | 11:15 - 10:00 |

החל מה- 13 לינואר

מי?

הקבוצה תונחה ע"י יהונתן לוי, מטפל CBT מומחה, מנחה ומדריך קבוצות חברתיות. 

איפה?

הקבוצה תתקיים בהקליניקה - רחוב בר גיורא 12, רעננה בקבוצה קטנה של עד 10 ילדים.   

 

למי מתאים?

הקבוצה מתאימה לילדים ונוער אשר סובלים מקשיים חברתיים.

ההשתתפות מותנית בשיחת התאמה עם ההורים (ללא תשלום). 

עלות:

עלות הקבוצה 2000 ש"ח כולל מע"מ לכל המפגשים.

הרשמה:

053-3262345 (אילה)

haclinica@haclinicapsy.com

חיים חברתיים הינם נדבך חשוב ביותר בחייו של ילד. אולי החשוב ביותר. לילד עם חיי חברה מלאים ומספקים, יהיה מצב רוח חיובי, הוא יהיה פעיל וחיוני ותפקודו הכללי יהיה טוב יותר. מעבר לכך, חיי חברה טובים יפתחו אצל הילד את היכולת לחוות את האחר, להבין כללי התנהגות והתנהלות נכונים בקשר ולהכיר את עקרונות ההדדיות והשיתוף. אפשר לומר, שחיי חברה טובים הינם המפתח ליצירת קשרים בינ-אישיים יעילים גם בבגרות, ומשמעותיים ביותר לביסוס חווית חיים מלאה ומספקת. 
ילדים ללא חיי חברה טובים, עלולים לסבול מפגיעה בערכם העצמי, מפגיעה בביטחון, ממצב רוח ירוד ומתחושת מצוקה כללית. ילדים אלו עלולים לחוות גם פגיעה בתחומי חיים אחרים ואף להתקשות לבסס את היכולת והניסיון בכינון מערכות יחסים מיטיבות.

הקבוצות מיועדות לילדי יסודי, חטיבה ותיכון אשר חווים דחייה חברתית, ילדים ביישנים ומופנמים, ילדים המסתגרים ונמנעים מחברת בני גילם וילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז או לקות למידה אשר פוגעת בתפקודם החברתי.

ההשתתפות בקבוצה נועדה לאפשר לילדים אלו ללמוד ולתרגל התנהלות חברתית נכונה ויעילה. באמצעות חוויה חברתית חיובית ומונחה, הילד ילמד לפתח את מיומנותו החברתית ולפתח קשרים ותודעה חברתיים. הקבוצה תאפשר למידה כיצד לפתור קונפליקטים חברתיים בחיי היום יום, ותעניק כלים להתמודדויות ספציפיות עם סוגיות חברתיות שונות. דרך שיפור המצב החברתי תפחת מצוקתם הכללית, יכול שיפור בשלל תחומי החיים ותחושות של בדידות, חוסר ערך או חוסר מסוגלות יפנו את מקומן לתחושת מסוגלות וערך. 

קשיים חברתיים 

ברוח ה- CBT

והתמודדות עם

קבוצת

מיומנויות חברתיות

מה נלמד ונתרגל בקבוצה?
 

מיומנויות חברתיות בסיסיות

קשר עין, עמידה ותנוחת גוף, איכות הקול, הבעות פנים ומחוות גוף, מרחק חברתי.

 

מיומנויות חברתיות מורכבות
הצטרפות נכונה לקבוצה, יכולת הקשבה פעילה, גילוי אמפתיה, קריאת שפת גוף האחר, טכניקת פתרון בעיות, ויסות כעס וזעם, "ניהול" מחשבות אוטומטיות ופרשנות סיטואציות, עקיפת "מפלצות החשיבה", התמודדות נכונה עם עלבונות ובריונות "פירוק נשקם של המעליבים", ביסוס ערך עצמי מאוזן.

 

יעדים ארוכי טווח

הפחתת חרדה חברתית וביישנות, העלאת ביטחון עצמי, העלאת ערך עצמי.

WhatsApp Image 2022-11-21 at 13.21_edited.jpg

יהונתן לוי

מטפל CBT מומחה

היי! אני יהונתן, אני מטפל בילדים ובני נוער ובעל ניסיון רב בהנחיית קבוצות טיפוליות וחברתיות. 

הקו המנחה את עבודתי הטיפולית, באופן פרטני וקבוצתי, הוא יצירת קשר ובסיס בטוח תוך התאמת הגישה הטיפולית למטופל ולמטרותיו. אני נוהג לשלב הבנה פסיכודינאמית לצד המשגה וכלים מהעולם הקוגניטיבי התנהגותי (CBT), וכן שילוב טכניקות מהגל השלישי בפסיכותרפיה.

בהנחיית קבוצה המטרה שלי היא לאפשר הן הכרות אישית עם כל ילד ומשפחה, והן ליצור את הבסיס הקבוצתי לעבודה משותפת ויעילה, עד לקבלת תמונה אינטגרטיבית מלאה של כוחות הילד לצד קשייו, תוך גיבוש המלצות מפורטות להמשך דרכו.

למה בקבוצה?
טיפול פרטני מאפשר להתעמק במהות הקשיים החברתיים של הילד, ללמד אותו כלים להתמודדות עם מצבים חברתיים ומאפשר לו לשפר את תפיסתו העצמית ודימויו העצמי. עם זאת, טיפול קבוצתי מאפשר עבודה על הקשיים החברתיים ב"לייב". טיפול קבוצתי מאפשר ברגע האמת לזהות דפוסים לא יעילים של יצירת קשר ולאפשר שינוי מהותי בתוך כדי משחק או שיחה.
 
כל מפגש קבוצתי יבחן סיטואציות מחיי הילד דרך משקפיים קוגניטיביות-התנהגותיות (CBT) החותרות להבנת הקשר בין אירוע, רגש, מחשבה והתנהגות. כמו כן, יושם דגש על זיהוי רגשות והבעתם לצד שימוש בטכניקות התנהגותיות כדוגמת משחקי תפקידים, תרגולים וחיזוקים. 

ולמה דווקא ב"הקליניקה"?

מרכז הקליניקה הינו מרכז רב תחומי לטיפול ואבחון פסיכולוגי. אנו מאמינים שטיפול רגשי הינו בראש ובראשונה מפגש אנושי שמטרתו להוביל להכרות מעמיקה של הילד את עצמו, להתמודדות יעילה ויצירתית עם קשיים ולהתפתחות אישית ובינאישית. אנו מאמינים שעל מטפלים להיות בתהליך מתמיד של התפתחות על מנת שיוכלו לפגוש את האדם שמולם כשלם.

המרכז מכיל חדרי טיפול פרטניים, חדרים לקבוצות וחדר הרצאות, על מנת לאפשר למידה, טיפול והנחיה בפורומים שונים, ומתוך הבנה שקבוצות טיפול הינן דרך יעילה ולעיתים רבות מהירה יוצר ליצור שינויי משמעותי בחייו של המטופל. במקום חניה בשפע ופינת קפה. 

 

לפרטים נוספים בקרו אותנו באתר

 ובדף הפייסבוק שלנו. 

bottom of page