top of page

הנחיה:​ ההכשרה תועבר ע"י עפרי בכר -פסיכולוגית קלינית מומחית.

היקף: 20 שעות אקדמאיות.

מיקום: הקורס יתקיים בהקליניקה - רחוב בר גיורא 12, רעננה, בקבוצה של עד 15 משתתפים.  


מועד בוקר: 5 ימי שישי רצופים בין התאריכים 8.10.21 ועד 5.11.21 בין השעות 9:00 ל-12:30.

עלות הקורס: 1400 ש"ח כולל מע"מ.

למשתתפים תוענק תעודה השתתפות בקורס.

הסמכות החדשה

קורס מקצועי מעשי 

7_edited.png

גישת הסמכות החדשה הינה גישה טיפולית שפותחה על מנת לתת מענה להורים בהתמודדות עם קשיי התנהגות אצל ילדיהם.

במסגרת הטיפול בגישה זו, ניתנים להורים כלים שיאפשרו להם להתמודד עם חוויית חוסר האונים אל מול התנהגויות ילדיהם, ויעזרו להם ליצור שינוי בעמדה ההורית שלהם, ובנוכחותם אל מול הילד והתנהגותו.

הקורס מיועד לאנשי טיפול, חינוך וייעוץ בתחומים שונים שעובדים עם הורים ומעוניינים להרחיב את ארגז הכלים שלהם. 

WhatsApp%20Image%202020-01-06%20at%2012_

עפרי בכר  

פסיכולוגית קלינית

מומחית

עפרי הוכשרה ועבדה במרפאה לשיקום הסמכות ההורית במרכז הרפואי שניידר. במסגרת עבודתה טיפלה, לימדה והרצתה בהכשרות מקצועיות בארץ ובחו"ל.

 

עובדת בקליניקות פרטיות בהוד השרון ובתל אביב, עם ילדים, נוער ומבוגרים. מאמינה בגישה טיפולית משולבת וגמישה בהתאם לצרכי המטופל. 

מה זה בכלל הסמכות החדשה?

בשנים האחרונות ישנה הקצנה בבעיות ההתנהגות של ילדים, הן בבית והן במסגרות החינוכיות. הסמכות של גורמי החינוך וההורים נמצאת בשחיקה מתמדת ויוצרת אצלם חוויה של תסכול וחוסר אונים.

קיימות מספר סיבות לשחיקה זו; בראש ובראשונה, בשנים האחרונות התגבשה ההבנה שחינוך שנשען על פחד ויראה אינו מתאים יותר, ויש למצוא דרך חדשה לבסס את הסמכות ההורית. בפער שבין הסמכות ה"ישנה" שתוקפה פג, לבין הסמכות "החדשה" שעדיין לא מגובשת לחלוטין, צצות בעיות ההתנהגות. מעבר לכך, ההורים בדור הנוכחי הם לא רק גורמי הסמכות העיקריים, הם כמעט היחידים. ההסתמכות על המשפחה המורחבת ועל הקהילה פחתה במידה משמעותית, וההורים נעזרים בסביבה פחות מבעבר. אם נוסיף לכך את הרצון של הורים בדור הנוכחי לממש את עצמם באופן תעסוקתי ואישי ולא רק הורי, נקבל פער גדול מאוד בין המערכת המשפחתית כיום לזו שבעבר. 

בשל כל אלו, עולה כיום צורך לשקם את הסמכות ההורית ולאפשר להורים תחושת מסוגלות בהתמודדותם עם קשיי ההנהגות של ילידיהם. 

מטרות הקורס:

בקורס זה נעסוק בהבנת עקרונות הבסיס של הגישה ובהקניית כלים ספציפיים. נתמקד בעקרונות של נוכחות, תמיכה, חד צדדיות ושליטה עצמית ונלמד כלים שונים ביניהם סימניה, הכרזה, התיישבות וגיוס תומכים.

תכני הקורס:

  • מקורות גישת הסמכות החדשה, עקרונות הבסיס והרציונל העומד מאחוריהם.

  • הגדרת מטרות ומיקוד התערבות קצרת מועד בגישת הסמכות החדשה.

  • הכרת מושגים ויישומם, ביניהם: תהליכי הסלמה, שלושת הסלים, השהיית תגובה וסימניה. 

  • הכרה ויישום של כלים מרכזיים בגישת הסמכות החדשה, ביניהם: הכרזה, התיישבות, פעולת תיקון, וגיוס תומכים.

  • הכרת האופן בו ניתן לעשות שימוש בכלים ובעקרונות הסמכות החדשה לצורך התמודדות עם בעיות מופנמות יותר, ביניהם סרבנות בית ספר.

  • התייעצות על מקרים - נדון במקרים של הקבוצה, ונראה כיצד ניתן ליישם עבורם את הכלים שלמדנו.

  • שאלות ודיון.

למי מיועד הקורס:

הקורס מתאים לאנשי טיפול וייעוץ מדיסיפלינות שונות עם ניסיון טיפולי, אשר מעוניינים להרחיב ולהגמיש את דרכי ההתמודדות של מטופליהם עם קשיי ההתנהגות של ילדיהם. 

WhatsApp Image 2019-09-01 at 11.43_edite

מרכז הקליניקה הוקם במטרה לתת מענה טיפולי ואבחוני רגיש ומקצועי. אנו מאמינים שטיפול רגשי הינו בראש ובראשונה מפגש אנושי שמטרתו להוביל להכרה מעמיקה של המטופל את עצמו, להתמודדות יעילה ויצירתית עם קשיים ולהתפתחות אישית ובינאישית.

אנו מאמינים שעל מטפלים להיות בתהליך מתמיד של התפתחות מקצועית ואישית על מנת שיוכלו לפגוש את האדם שמולם כשלם. משום כך, על מנת לאפשר למטפלים במרכז להתפתח מבחינה מקצועית ואישית, אנו מעבירים הכשרות מקצועיות במגוון תחומי טיפול.

בתקופה האחרונה, החלטתנו לפתוח את ההכשרות המקצועיות לכל מי שמבקש להרחיב את ארגז הכלים הטיפולי שלו, ולהפוך להיות מטפל, ואדם שלם ומקצועי יותר. 

מכיוון שהקליניקה הינה בראש ובראשונה מרכז טיפולי, ההכשרות נעשות באוריאנטציה טיפולית, ומתוך הכרה עמוקה עם עולם הטיפול והנפש. אנו שמים דגש על קורסים מקיפים ומלאים, מרצים מורשים ע"י גופים רשמיים, כיתות קטנות, מרחבי הדרכה נפרדים וליווי הקורס בחומר לימוד נגיש ומקצועי. 

להכשרות מקצועיות נוספות בקרו אותנו באתר ובדף הפייסבוק שלנו. 

bottom of page