top of page

ACT

טיפול בקבלה ומחויבות - קורס בסיס

ACT הינה גישה מרכזית בגל השלישי של ה- CBT.

מטרת הקורס היא להעניק ידע נרחב לגבי המקורות התיאורטים והפילוסופיים של השיטה, ולבסס היכרות עם ששת התהליכים הבסיסיים של המודל הטיפולי.

הקורס מהווה שער לעולם זה ולהנחת היסודות להמשך העמקה ולימוד. מרצי הקורס הינם פסיכולוגים קליניים חברי הארגון הישראלי של ACT. 

הקורס מיועד לאנשי טיפול, חינוך וייעוץ בתחומים שונים 

הנחיה:​ הקורסים יועבר ע"י עמי ויזל - פסיכולוג קליני מומחה וחבר באגודה הישראלית לאקט.

היקף: 20 שעות אקדמאיות

מיקום: הקורס יתקיים בהקליניקה - רחוב בר גיורא 12, רעננה, בקבוצה קטנה של עד 15 משתתפים. 

 

מועד בוקר: 5 ימי שני רצופים בין התאריכים 6.2.23 ל-6.3.23 בין השעות 9:00 ל-12:30. 

עלות הקורס: 1400 ש"ח כולל מע"מ.

למשתתפים תוענק תעודה השתתפות בהכשרה.

עותק של עותק של Yellow and White Grid Daycare Flyer (4)_edited.png

הנחה

בהרשמה

מוקדמת

חבר באגודה הישראלית ל- ACT ומדריך במכון חיבורים.

גישת ACT מהווה פרספקטיבה

מובילה עבורו במסגרות בהן מטפל, מדריך ומלמד. בעיניו הגישה מחדשת ומאפשרת דרך חדשה למטופלים ולאנשי המקצוע.

WhatsApp%20Image%202021-02-21%20at%2017.

עמי ויזל

פסיכולוג קליני מומחה

מאוד נהניתי מההכשרה! הקורס מלמד בצורה מאוד מאוד טובה איך לשלב כלים מעשיים עם תפיסה רוחנית ועמוקה של המטופל. הקורס מראה התערבויות טיפוליות של ממש דרך סרטונים וקטעי וידאו של טיפולים. השיטה עזרה לי לבחור בדרכים חדשות בהתמודדות עם טיפולים קשים במיוחד. אור מעביר את הקורס בצורה נפלאה, ומרכז "הקליניקה" עצמו מאוד מאוד יפה, נעים ומקצועי.  עושה חשק לחזור להכשרות נוספות :)
ורד קומיי - מטפלת זוגית ומשפחתית
תמי הירשפלד - פסיכולוגית קלינית
נהניתי מאד מהמרצה שידע להנגיש את החומר בצורה מעניינת, קרובת חוויה, ובאופן שעורר מחשבות ודיונים מעניינים. העובדה שהקורס מושך אליו מטפלים מדיסיפלינות שונות העשירה גם היא את הלמידה והמחשבה ואציין שמרחב הלמידה הנעים במיוחד הוסיף להנאה הכוללת! ממליצה בחום לכל מטפל.
מדובר בקורס מרתק, רלוונטי ומעורר השראה. התכנים מהדהדים ונוגעים לסוגיות טיפוליות, אך לא פחות מכך הם מאפשרים מגע פנימי וקרקע להתפתחות אישית ומקצועית. המידע הועבר בזרימה וקוהרנטיות, ובעיקר הייתה חוויה של התבוננות מרעננת ולא שגרתית אשר מוציאה מהקופסא גם מחשבות וסיטואציות 'ברורות' ששכחנו לשאול לגביהן. מאוד ממליצה להצטרף להכשרה, לכל מי שנוגע בעולם הטיפול והייעוץ.
ענת עברון - פסיכולוגית קלינית

מה זה בכלל ACT?

'טיפול בקבלה ומחויבות' הינה גישה טיפולית ומחקרית ותיקה. הגישה משתייכת ל'גל השלישי' של 'הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי' ומדגישה את רעיונות ה'קשיבות' (mindfulness) וה'קבלה' של רגשות, מחשבות ותחושות המרכיבות את נפש האדם. כמו כן, גישה זו שמה דגש מיוחד על התכווננות האדם לערכים החשובים בחייו, והצורך בגמישות פסיכולוגית בחתירה אליהם.

מטרות הקורס:

מטרתו העיקרית של הקורס היא להעניק ידע נרחב לגבי המקורות התיאורטים והפילוסופיים של השיטה, ולבסס היכרות עם ששת התהליכים הבסיסיים של המודל הטיפולי. כמו כן, בקורס יושם דגש על רכישת מיומנויות קליניות בכדי שניתן יהיה לממש את הידע הנרכש בחדר הטיפול.

 

המקורות התיאורטיים והפילוסופיים בהם נתמקד הינם - 

  • קונטקסטואליזם פונקציונלי - הגישה הפילוסופית העומדת בבסיס המודל

  • עקרונות בסיסיים של ניתוח התנהגותי יישומי 

  • השפה והשפעתה על החווייה האנושית

כמו כן, נלמד את ששת התהליכים הבסיסיים במודל הטיפולי המשפיעים על מידת הגמישות הפסיכולוגית של האדם.

  • קבלה אל מול הימנעות חווייתית

  • הפרדה קוגניטיבית לעומת הדבקה קוגניטיבית

  • חיבור לרגע הנוכחי לעומת עיסוק מוגזם בעתיד ובעבר

  • העצמי כתהליך וכהקשר לעומת העצמי כתוכן

  • חיבור לכיווני חיים מוערכים לעומת חוסר בכיוונים שכאלה

  • פעולה המחוייבת לערכינו לעומת חוסר בפעולה שכזו

למי מיועד הקורס:

הקורס מתאים לאנשי טיפול וייעוץ מדיסיפלינות שונות עם ניסיון טיפולי, אשר מעוניינים להרחיב ולהגמיש את דרכי ההתבוננות שלהם על הסבל האנושי ועל הפוטנציאל האנושי, ולשלב ידע נוסף זה בחדר הטיפולים דרך גישת הקבלה והמחוייבות.

119629831_730156424214879_11285962591294
WhatsApp Image 2019-09-01 at 11.43_edite

מרכז הקליניקה הוקם במטרה לתת מענה טיפולי ואבחוני רגיש ומקצועי. אנו מאמינים שטיפול רגשי הינו בראש ובראשונה מפגש אנושי שמטרתו להוביל להכרה מעמיקה של המטופל את עצמו, להתמודדות יעילה ויצירתית עם קשיים ולהתפתחות אישית ובינאישית.

אנו מאמינים שעל מטפלים להיות בתהליך מתמיד של התפתחות מקצועית ואישית על מנת שיוכלו לפגוש את האדם שמולם כשלם. משום כך, על מנת לאפשר למטפלים במרכז להתפתח מבחינה מקצועית ואישית, אנו מעבירים הכשרות מקצועיות במגוון תחומי טיפול.

בתקופה האחרונה, החלטתנו לפתוח את ההכשרות המקצועיות לכל מי שמבקש להרחיב את ארגז הכלים הטיפולי שלו, ולהפוך להיות מטפל, ואדם שלם ומקצועי יותר. 

מכיוון שהקליניקה הינה בראש ובראשונה מרכז טיפולי, ההכשרות נעשות באוריאנטציה טיפולית, ומתוך הכרה עמוקה עם עולם הטיפול והנפש. אנו שמים דגש על קורסים מקיפים ומלאים, מרצים מורשים ע"י גופים רשמיים, כיתות קטנות, מרחבי הדרכה נפרדים וליווי הקורס בחומר לימוד נגיש ומקצועי. 

להכשרות מקצועיות נוספות בקרו אותנו באתר ובדף הפייסבוק שלנו. 

bottom of page