ליטל בן צבי - מטפלת רגשית באומנות

אל עולם הטיפול הגעתי כשהבן שלי התחיל לסבול מחרדות כשהיה בן 6. חיפשתי דרכים לעזור לו ובמשך תקופה ארוכה עברתי ממטפל למטפל ולא מצאתי פתרון. התסכול שלי כאמא שרוצה לעזור לילדה להרגיש טוב יותר הוביל אותי להמשיך ולחפש.
התחלתי ליצור. האומנות עזרה לי לבטא את הכאב שלי ולפרוק אותו החוצה. חברות שלי ראו מה אני עושה וביקשו להצטרף. הגארז׳ שלי בבית בסן דייגו, ארה״ב הפך להיות מקום עליה לרגל לכל הקהילה. מכתה קטנה של 4 אימהות הגראז׳ היה בית חם ליצירה והכלה של אתגרי החיים לקהילה היהודית של העיר שלי.
במקביל חיפשתי איזו אומנות יכולה לעזור לבן שלי וגיליתי שעולם המוסיקה והנגינה מרגיעים אותו מהחרדות ואפילו נותנים לו כלים להתמודד עם הקשיים שלו. ראיתי את העוצמה שיש בכלים האומנותיים והחלטתי ללמוד את הנושא לעומק.

 

עשיתי תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות בטיפול באומנות. התחלתי לטפל בילדים, נוער ובוגרים. טיפלתי באנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים כגון חרדות, דיכאון, טראומות ועוד.


לימים פיתחתי את שיטת ״ההמראה״, שיטת המתבססת על טיפול באומנות רב תחומית, עם הניסיון שיצקתי מתוך ההתנסות שלי כמטפלת.


כיום אני גם מרצה ומכשירה מטפלים בשיטות שונות, באוניברסיטת חיפה ובמכללות נוספות, איך לעבוד עם האומנות ככלי טיפולי ואיך לשמור על עצמם כמטפלים, גם באמצעות כלים אומנותיים. 

בנוסף, מתמחה בטיפול בהלומי קרב ומשתמשת באומנות לעזור לפוסט טראומה.  

© 2017 by Moshe Ron Glait for haclinicapsy.com